Site map | Contact us 
Home | Faculty | Milestones | Sports and Games | Social Action Forum | PTA Association |  PhotoGallery


     IT Club    


The school IT club conducted various competitions to prepare the students for sub-district level and district level competitions.  

IT Competition Results:   School Level

HS Section:

Malayalam Typing :

1. Dominic Panikulangara                        - Class IX   - Yellow House

2. Mohammed Fayas                               -   Class IX   - Yellow House

3. Badhusha E Jaleel                                 -   Class IX   - Green House

Multimedia Presentation:

1. Dominic Panikulangara                       - Class IX   - Yellow House

2. Shalin T S                                         -  Class X       - Green House

3. Thomas Varghese C                               - Class X   - Yellow House

Digital Painting:

1. Krishna P M                                         -     Class VIII     -     Blue House

2. Binoy Thomas                                   -     Class VIII       - Yellow House

3. Anjaly Sasidharan                       -       Class VIII      -   Yellow House

IT Quiz:

1. Karthik P Moothedath         -       Class VIII       -   Yellow House

2. Ebin Eldhose                                     -        Class   VIII       - Red House

3. Dominic Panikulangara       -       Class     IX           -  Yellow House

Website designing Competition using HTML:

1. Thomas Varghese                   -   Class X           -     Yellow House

2. Krishna P M                                   -     Class VIII   -   Blue House

3. Shalin T   S                                         -     Class X           -     Green House

UP Section:

Digital Painting:

1. Adithya A R                                   - Class VII   - Green House

2. Asif Siraj                                             - Class VII   - Blue House

3. Jojo Joseph                                      -  Class   VII   - Green House

 
 
Created by : ipsrsolutions ltd